Modny nowoczesny salon w domu

Modny nowoczesny salon w domu post thumbnail image

Modny salon kojarzy nam się przeważnie z dwoma rodzajami pomieszczeń. Pierwszy modny salon to taki, w którym mamy gdzieś przy ścianie potężną meblościankę, a na niej dziesiątki kryształów czy porcelany. W tego typu salonie mamy w oknach długaśne firany, które złożone są w falbanki i z pewnością starczyłyby na trzy razy dłuższe okna.

Do firan równie długie kotary, związane kokardami. Na podłodze drewniane panele, na środku wielki drewniany stół, a przy nim rogówka, na której może zasiąść cała rodzina. Drugi typ salonu, to nie potężna meblościanka, a kilka niewielkich mebelków, na których z przyjemnością rozkładamy aromatyczne świece lub wazony ze świeżymi kwiatami.

Zamiast ogromnego stołu na środku, niewielki szklany, niski stolik, na którym nie umieszczamy obrusa. Do tego niewielka kanapa, dwa fotele dla gości plus barek, w którym zbieramy kolekcję otrzymanych w prezencie lub kupionych na wakacjach butelek.

Klasyczny i starodawny salon

Niezależnie od tego, czy wolisz bardziej klasyczny i starodawny salon, czy nowoczesne, modernistyczne nieco wnętrze, stawiaj na wyposażenie, z którego będziesz czuć zadowolenie przez wiele lat. Jeśli lubisz futurystyczne kolory i kształty, możesz śmiało postawić na neonową tapetę i fluorescencyjną kanapę, jednak pod warunkiem, że postawisz na materiały i meble dobrej jakości. Salon to miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po całym dniu pracy.

Miejsce, gdzie oglądamy telewizj

Miejsce, gdzie oglądamy telewizję, czytamy ulubione książki albo dziergamy serwety na szydełku. Lepiej postawić na meble, które nie będą wymagały od nas cerowania naderwanych dziurek.

Salon to odpoczynek

Salon to odpoczynek, centrum domowego ogniska zaraz po kuchni. Staraj się, aby był urządzony w taki sposób, by cieszył Twoje oko, ale nie był zastawiony dziesiątkami mebelków i gadżetów, które będzie trzeba przesuwać i przestawiać za każdym razem, kiedy zbliża się czas domowych porządków.

Salon to miejsce odpoczynku

Salon to miejsce odpoczynku. Jeśli nie masz konkretnego pomysłu, zawsze możesz rozejrzeć się w katalogach, które dostępne są w sklepach z meblami i podpatrzeć odrobinę inspiracji do własnego salonu.

Kominek w salonie

Dlaczego tak często decydujemy się na kominek w salonie, nawet w mieszkaniu, nie w domku? W starych kamienicach możemy pozwolić sobie na umieszczenie kominka, który jednocześnie będzie spełniał funkcję głównego źródła ciepła. Wręcz odwrotnie: możemy wybrać taki piec do zainstalowanego ogrzewania centralnego lub podłogowego, który będzie jednocześnie pięknym i estetycznym kominkiem w salonie. Skąd u nas chęć do posiadania takiego elementu w domu?

To swojego rodzaju atawizm, czyli pewna skłonność, która pochodzi jeszcze od naszych przodków. Lubimy mieć obok siebie ogień, bo wtedy czujemy się cieplej. Jest nam cieplej na sercu, po prostu.

Salon to miejsce, w którym bardzo często spędzamy najwięcej czasu podczas dnia.

Ogień kojarzy się z tak zwanym domowym ogniskiem. Salon to miejsce, w którym bardzo często spędzamy najwięcej czasu podczas dnia. Wracamy z pracy, jemy obiad lub kolację, a później siedzimy w salonie i dzielimy się wrażeniami z minionego dnia w rodzinie.

Często funkcję salonu przejmuje nasza kuchnia, jeśli mamy w niej ciepły piec na węgiel, właśnie dlatego, że lubimy ciepło. Jeśli masz dylemat, czy postawić na kominek w salonie czy też nie, wybierz się do kogoś, kto ma taki piec w swoim domu.

Piszemy o tym całkowicie poważnie: czasami jeśli nie możemy się na coś zdecydować, na przykład właśnie na zakup nowego elementu do domu, dobrze jest podpatrzeć to, co krąży nam po głowie u kogoś innego.

Kominek przyciąga nas swoim ciepłem i bajecznym ogniem

Kominek przyciąga nas swoim ciepłem i bajecznym ogniem, który stanowi dla nas symbol ciepła. Nie trzeba obawiać się wielkich, wygórowanych kosztów zakupu. Jeśli rozejrzysz się w sklepach z tego typu instalacjami i elementami, możesz spotkać się z kominkami nawet za kilkaset złotych, które nie będą wymagały dodatkowej oprawy, na przykład kamiennej czy murowanej.

Nie musisz obawiać się również wymiany podłogi, nawet jeśli masz panele, ponieważ wystarczy zastosowanie odpowiedniej maty wykonanej z metalu, która zabezpieczy podłogę w Twoim salonie przed ewentualnymi rozżarzonymi kawałkami węgla lub drewna podczas dokładania do pieca.

Możesz podpytać w sklepie, jak dokładnie będzie wyglądała instalacja i jak będą kształtowały się koszty zamontowania kominka w Twoim salonie.

Related Post