Co najbardziej kusi nas w kredytach?

Kredyty nie bardzo kuszą nas same w sobie. Kusi nas to, co możemy za ich pomocą mieć. Dla jednych są to wakacje, dla innych remont domu, dla innych samochód.

W samych kredytach, jeśli już decydujemy się je brać, najbardziej kusi nas korzystne oprocentowanie oraz jasność umowy, jaką podpisujemy z bankiem lub parabankiem. Co do parabanków, kredyty, które są oferowane przez nie kuszą nas nie ze względu na oprocentowanie, bo jest ono nieco wyższe niż w bankach, jednak kusi nas to, co wiąże się z formalnościami.

Nie musimy dostarczać parabankowi zaświadczeń na temat naszych zarobków lub żadnych dokumentów potwierdzających, że jesteśmy zatrudnieni. Nie musimy obawiać się, że parabank będzie prześwietlał nasz status w BIK-u i wnikał, czy mamy już na swoim koncie jakieś kredyty lub inne zobowiązania w postaci na przykład wziętych na raty sprzętów.

Bierzemy kredyty, ponieważ chcemy mieć coś dla siebie: chcemy mieć nową pralkę, bo poprzednia przestała funkcjonować sprawnie, nową lodówkę, która będzie większa albo wygodniejsza, nową kanapę, nowy dywan w salonie, nowe meble, nowe tapety na ścianach czy chcemy kupić sobie nowy samochód, aby mieć czym przemieszczać się z domu do pracy i odwrotnie. Bierzemy kredyty kiedy chcemy wyjechać na niezapomniany urlop, a nie mamy pieniędzy na koncie lub nie mamy żadnych oszczędności. Raczej rzadko decydujemy się na kredyty kiedy nie wynikają one z konieczności, jednak są takie sytuacje, jak ze wspomnianymi wakacjami. Podobnie jest z wakacjami dla dziecka.

Chcemy wysłać dziecko na obóz, aby odpoczęło między jednym rokiem w szkole a drugim, a kiedy brakuje nam pieniędzy, sięgamy po kredyt.

Kredyty nie są dla nas już tak przerażające jak jeszcze kilka lat temu. Coraz pewniej po nie sięgamy i coraz mniej obawiamy się korzystać z ofert banków oraz parabanków, które proponują nam swoje usługi kredytowe.

Szybkie pożyczki  internetowe

defu.com.pl

Kredyt na spłatę długu/raty/kredytu/komornika

Posiadanie zobowiązania wobec takiej instytucji nie wiąże się z żadnymi innymi konsekwencjami poza koniecznością spłaty tych zobowiązań, nic więcej. Defu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post