Kiedy potrzebujemy zastrzyku gotówki, gdzie wybieramy się najczęściej?

Kiedy potrzebujemy zastrzyku gotówki, gdzie wybieramy się najczęściej? post thumbnail image

Większość z nas odpowie, że wybieramy się po kredyt do banku albo jeśli możemy sobie na to pozwolić, pożyczamy pieniądze od rodziny. Jednak czy zawsze tak jest? Nie zawsze, ponieważ czasami kredyt w banku jest w naszym przypadku niemożliwy. Jeśli mamy inne zobowiązania – inne kredyty, kredyty hipoteczne lub zadłużenia, które ściąga z nas komornik, nie dostaniemy kredytu w banku.

Gdzie więc udać się po kredyt na dowód, coraz popularniejszą formę pożyczki w kraju? Po tego typu kredyt, który dostaniemy, przedstawiając, tylko nasz dowód osobisty, który potwierdzi obywatelstwo i ukończenie osiemnastego roku życia, możemy wybrać się do każdej firmy, która świadczy tego typu usługi. Oczywiście należy zawsze sprawdzić, czy mamy do czynienia z prawdziwym parabankiem, a nie lichwiarzem, który odwiedza nas w domu i proponuje pieniądze na bardzo, bardzo wysoki procent. Pracownicy firm, które są parabankami i udzielają kredytów na dowód, również mogą odwiedzić nas w domu, jednak dopiero w momencie, kiedy sobie tego zażyczymy.

To dobre rozwiązanie na przykład dla osób, które mają problemy z poruszaniem się i chodzeniem, a wizyta w parabanku to dla nich długa przeprawa. Wówczas możemy zadzwonić do firmy, która proponuje nam pożyczki, kredyty na dowód i poprosić o to, aby pracownik parabanku przyszedł do nas do domu. To dobre rozwiązanie dla osób starszych, dla których nawet wyjście z domu to długa przeprawa. Kredyt na dowód to nic niebezpiecznego, jeżeli korzystamy z usług sprawdzonej i zarejestrowanej firmy.

Dostajemy odpowiednią propozycję, która jest sprecyzowana w umowie. Umowa dokładnie opisuje, ile pieniędzy pożyczyliśmy, którego dnia, w jakim miejscu. Umowa wskazuje do kiedy musimy zwrócić pieniądze oraz ile będzie kosztowała nas ta pożyczka, czyli wskazuje oprocentowanie, nazywane czasami opłatą manipulacyjną, ponieważ jest to opłata stała za daną kwotę. Na przykład firma proponuje, że za pożyczenie tysiąca złotych na miesiąc, zapłacimy pięćdziesiąt złotych więcej przy oddawaniu pieniędzy, czyli do oddania będziemy mieć w sumie tysiąc pięćdziesiąt złotych.

Chociaż czasami tak nam się wydaje, nie ma sytuacji bez wyjścia, również jeżeli chodzi o finanse. Sytuacją pozornie bez wyjścia wydaje nam się na przykład moment, kiedy mamy na karku komornika, a chcemy wziąć kredyt. Potrzebujemy pieniędzy na pilne wydatki, na wakacje, na samochód, na mały remont, a niestety bank odmawia nam udzielenia pożyczki, ponieważ dla niego widniejemy jako osoba zadłużona i nieposiadająca zdolności kredytowej.

Możemy wówczas wziąć pożyczkę bez zaświadczeń. Wzięcie kredytu z komornikiem bez zaświadczeń jest jak najbardziej możliwe. Oferują je firmy zwane parabankami, które udzielają kredytów na podobnych zasadach co banki. Jedyne, czego potrzebujemy do wzięcia takiego kredytu to nasz dowód osobisty. Jest on konieczny, aby firma miała pewność, że osoba, za jaką się podajemy to właśnie my, że jesteśmy osobami pełnoletnimi oraz że jesteśmy obywatelami Polski. Parabank nie będzie wnikał w to, czy mamy wzięte jakiekolwiek inne pożyczki, kredyty, kredyty hipoteczne czy mamy zobowiązania wobec kogokolwiek. Parabank nie będzie również zainteresowany tym, czy mówiąc w przenośni ściga nas komornik defu.com.pl.

Dla takiej firmy, która proponuje nam kredyt bez zaświadczeń, nie będzie istotny nas status w BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Co więcej, nie musimy nawet w żaden sposób dokumentować tego, czy pracujemy i jakie mamy zarobki. Wystarczy zwrócić się do parabanku i zapytać o ofertę. Możemy zrobić to na kilka sposobów: udać się do siedziby, placówki parabanku, zadzwonić i zapytać pracowników jak wyglądają warunki wzięcia kredytu bez zaświadczeń lub napisać wiadomość elektroniczną, e-mail, lub posłużyć się specjalnym formularzem kontaktowym, który często umieszczany jest na stronie internetowej firmy.

Dostaniemy wówczas dokładną odpowiedź, jak będzie wyglądała pożyczka. Na przykład interesuje nas kredyt bez zaświadczeń w wysokości osiemset złotych, ponieważ musimy kupić sobie nową pralkę. Nie musimy mówić, po co nam te pieniądze, ile zarabiamy i przedstawiać wszystkich wspomnianych wcześniej aspektów naszego statusu majątkowego. Parabank odpowie, ile zapłacimy za pożyczkę i do kiedy musimy ją spłacić, dostaniemy pieniądze do ręki lub na konto.

Banki często oferują nam konsolidację kredytów. Podobne usługi proponują również parabanki, czyli firmy udzielające pożyczek bez specjalnych formalności, na dowód, bez zaświadczeń. Konsolidacja kredytów, to możliwość scalenia wszystkich kredytów w jeden. Załóżmy, że wzięliśmy kredyt na zakup nowego samochodu, później na zakup telewizora, a na końcu pożyczyliśmy kilka tysięcy od banku, aby pojechać na wymarzone wakacje za granicą, w ciepłych krajach.

Musimy na bieżąco, co miesiąc spłacać raty. Każda taka opłata, niezależnie czy robimy to zleceniem stałym z naszego konta, płacimy na poczcie czy bezpośrednio w banku, wiąże się z kosztami przelewu, od złotówki do kilku złotych. Aby pozbyć się tych kosztów, możemy zamienić wszystkie kredyty w jeden. Mamy wówczas dwa komforty: po pierwsze pozbywamy się dodatkowych kosztów, po drugie płacimy już jedną ratę miesięcznie, a nie trzy. Łącząc wszystkie kredyty w jeden, dostajemy propozycję odpowiedniego oprocentowania, które sumarycznie jest zazwyczaj niższe niż to, które płaciliśmy do tej pory.

Dokonanie scalenia wszystkich kredytów w jeden, odbywa się na bardzo prostych zasadach. Zwracamy się do odpowiedniej instytucji z prośbą o przygotowanie odpowiedniej umowy konsolidacyjnej. Zgłaszamy, jakie kredyty, w jakiej wysokości, do kiedy spłacane chcemy zamienić w jeden kredyt. Wówczas dana instytucja przygotowuje nam umowę i proponuje na przykład: scalenie wszystkich trzech kredytów w jeden, który sumarycznie będzie wynosił pięć tysięcy złotych, sumując wspomniane kredyty na telewizor, samochód i wakacje.

Oprocentowanie tych pięciu tysięcy złotych będzie wynosiło konkretną wartość. Raty będą spłacane co miesiąc, w wysokości podanej kwoty. Wówczas dostaniemy umowę, w której dokładnie opisane będzie, w jaki sposób wszystkie kredyty zostaną scalone w jeden, przez ile czasu ten skonsolidowany kredyt będziemy spłacać i ile będzie nas to kosztowało. To bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, ponieważ tak jak zostało wspomniane, pozbywamy się dodatkowych kosztów przelewów i rozterek, którą ratę już zapłaciliśmy a którą nie, bo mamy do spłacania miesięcznie tylko jedną.

Related Post