Owady w natarciu a precz ty komarze i kleszczu

Domowy sposób na komary

Choć komary nie są tak groźne jak na przykład kleszcze, zawsze chcemy się przed nimi chronić i zabezpieczać, w jakiś sposób je odstraszać. Komary są dla nas po prostu nieprzyjemne. Dla części z nas po ukąszeniu komara pozostaje niewielki ślad, który swędzi przez kilka minut i znika, dla innych z nas ukąszenie komara to ogromny bąbel, którego średnica ma nawet kilka centymetrów i uciążliwe swędzenie przez kilka godzin.

Czy poza środkami dostępnymi w sklepach, marketach, kioskach i aptekach, są jakieś domowe sposoby na komary?

Na to aby je odstraszyć, by nie wlatywały do naszego domu, mieszkania, albo nie krążyły wokół tarasu na którym urządzamy na przykład wieczornego grilla letnią porą?

Komary nie lubią na przykład zapachu wanilii. Jeśli więc urządzasz grilla czy siedzisz w domu przy otwartych oknach, a nie masz moskitiery, użyj olejku waniliowego którego możesz dodać do świecy zapachowej albo wetrzeć odrobinę tego olejku w skórę, łącząc go na przykład z oliwką dla dzieci. Kolejna rzecz, jakiej nie lubią komary, to zapach octu.

Można go połączyć na przykład z naparem z liści orzecha włoskiego, albo z liści bazylii. Jeśli przygotujesz taką mieszankę i ustawisz w kilku miejscach, lub natrzesz nim skórę, komary nie będą Cię atakować.

Octem możesz także przetrzeć miejsca po ukąszeniach, aby zredukować pieczenie i swędzenie, jeśli już zdarzy Ci się bezpośrednie starcie z komarem.

Dobrym sposobem na odstraszenie komarów jest również zapach czosnku i cebuli, jeśli więc nie będzie przeszkadzała Ci woń cebuli unosząca się po Twoim domu, możesz wypróbować także tę metodę.

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami

Kleszcze są rzadziej spotykane niż komary, jednak ich ukąszenia mogą być dla nas znacznie groźniejsze.

Po pierwsze, jeśli do naszej krwi dostanie się kleszcz, możemy być narażeni na wirusy i bakterie, które przenoszą te owady. Po drugie, usunięcie kleszcza w warunkach domowych może być problemem, zwłaszcza jeśli kleszcz zagnieździ się pod pachami, w pachwinach, albo innych wygodnych dla niego, ale niewygodnych dla nas miejscach.

Pamiętajmy, że kleszcza należy usunąć w całości, ponieważ jeśli na przykład zostanie w naszej skórze jego główka, możemy doprowadzić do zakażenia.

Aby dobrze zabezpieczyć się przed kleszczami, należy pamiętać o dwóch głównych zasadach.

Przede wszystkim odpowiedni ubiór. Kiedy wybieramy się na spacer do lasu, na grzyby, na wycieczkę w drzewiaste tereny, zawsze dobrze mieć na sobie koszulkę, najlepiej z długim rękawem, która będzie miała wąski kołnierzyk przylegający do naszej szyi.

Kleszcze najczęściej atakują nas z góry, spadając właśnie za koszulkę. Należy pamiętać o podkoszulce włożonej w spodnie, nienałożonej na górę, zwłaszcza u małych dzieci. Trzeba pomyśleć również o odpowiednim obuwiu. Najlepiej jest założyć czapeczkę z daszkiem albo kaptur.

Jeśli chodzi o sposoby na odstraszanie kleszczy, zwłaszcza w przypadku dzieci podczas leśnych eskapad należy używać środków odstraszających kleszcze dostępnych w drogeriach i aptekach.

To spray’e, kremy i balsamy, które możemy nałożyć na skórę. Ich woń odstrasza kleszcze, więc nawet jeśli na przykład kleszcz wpadnie nam za kołnierzyk, nie będzie wgryzał się w naszą skórę.

Źródła

  • https://lolobolo.pl/jak-zabezpieczyc-sie-przed-kleszczami-na-jesien/
  • https://intermedialna.pl/jesienia-szczepic-sie-na-grype-jak-zadbac-o-zdrowie-na-jesien-html/
  • https://fashionh.pl/uncategorized/80
  • https://meteorsc.pl/cwiczenia-zima
  • https://praedux.pl/dla-dziewczyn/trzeci-migdal-co-z-nim-robic-pomysl-mlodej-matki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post