Jak samemu przykleić sztuczne rzęsy i je tuszować?

Chciałabyś dowiedzieć się, w jaki sposób tuszować rzęsy, aby zawsze wyglądały idealnie? Czy da się uzyskać efekt jak na zdjęciach modelek, które możemy znaleźć w sieci? Jakiś czas temu dość głośno było na temat reklam związanych z kosmetykami, w których modelki miały na sobie sztuczne rzęsy, dodatkowo jeszcze zmienione za pomocą programów do obróbki graficznej, a producenci w reklamie zapewniali, że taki efekt można uzyskać za pomocą ich tuszu do rzęs. Uznano że to wprowadzanie potencjalnych konsumentek w błąd. Tak niestety jest, że nawet najdroższy tusz pochodzący od najlepszej firmy kosmetycznej nigdy nie da nam efektów idealnych rzęs jak z reklamy. Możemy jednak nauczyć się jak tuszować rzęsy, aby zawsze efekt był jak najlepszy. Przede wszystkim wybierz odpowiednią mascarę, odpowiadając sobie wcześniej na pytanie na czym Ci bardziej zależy: na wydłużeniu, pogrubieniu czy podkręceniu rzęs?

Szczoteczka do rzęs

Każdy tusz ma inną szczoteczkę. Wybierając tusz musimy na to zwracać uwagę. Rzęsy powinny być oczyszczone i nie zawierać na sobie żadnych cząsteczek tłuszczu, a więc na przykład kremu. Przed wykonaniem makijażu, oczy muszą być przetarte tonikiem. Najpierw oczywiście nakładamy na całą twarz podkład, także na oczy. Najpierw aplikujemy cienie do powiek lub kreski, a dopiero później, na końcu, tusz do rzęs. Tusz nakładamy tak, aby nie trzeba było wykonywać tego zabiegu drugi raz. Lepiej jest nakładać tusz od razu, jedną warstwą, nie czekać aż jedna warstewka zaschnie, aby nałożyć potem kolejną, bo wówczas rzęsy mogą się sklejać. Dobrze jest się wyposażyć w grzebyczek do rozczesywania rzęs, po nałożeniu tuszu przeczesujemy rzęsy czystym grzebykiem i rzęsy są ładnie rozdzielone.

Jak samemu przykleić sztuczne rzęsy

Chciałabyś spróbować, jak będziesz wyglądać ze sztucznymi rzęsami? Robisz to pierwszy raz i nie wiesz, jak się za to zabrać? Przede wszystkim jeśli masz już zakupione sztuczne rzęsy i jest do nich instrukcja, musisz się z nią zapoznać. Generalnie technika nakładania i przyklejania sztucznych rzęs jest taka sama, jednak do różnych kompletów rzęs dołączone są często trochę różne kleje. Jedne z nich schną dłużej, inne krócej, trzeba tą informację znaleźć na etykiecie kosmetyku. Zanim przykleimy sztuczne rzęsy, nakładamy na powieki bazę, podkład i cień do oczu, jeżeli oczywiście mamy zamiar oczy cieniować. Później możemy dokonać ewentualnych korekt.

Kiedy chcemy wyglądać pięknie poświęcamy czas makijażowi. Zasada jest taka, że najpierw robimy makijaż oka, jednak bez kresek, a dopiero potem doklejamy rzęsy. Rzęsy w postaci długiego grzebyka należy najpierw przymierzyć, sprawdzając czy nie będą za długie dla naszej powieki. Jeśli tak, przycinamy o kilka włosków za pomocą nożyczek do paznokci lub zwykłych nożyczek biurowych. Robimy to oczywiście symetrycznie na obu zestawach rzęs, dla obu oczu i dla powiek górnych i dolnych. Przeczesujemy rzęsy, jeśli jest to konieczne, i nasze naturalne i rzęsy sztuczne. Nakładamy na rzęsy klej, w miejscu gdzie będą się one stykały z naszym okiem. Jeśli tak jest napisane w instrukcji, odczekujemy np. 2 minuty.Zwracamy uwagę na naszą urodę zawsze przed wyjściem do pracy czy szkoły.

Jeśli jest zapisane inaczej, aplikujemy rzęsy od razu, dociskając je delikatnie do oka palcem albo patyczkiem kosmetycznym, na przykład takim do czyszczenia uszu. Usuwamy nadmiar kleju który może wypływać spod sztucznych rzęs, a następnie malujemy kreskę w miejscu łączenia sztucznych rzęs i skóry naszej powieki. Najlepiej jest wykonać kreskę linerem, ponieważ jego płynna konsystencja jest wygodna w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post