Czym jest dla kobiet uroda?

Jeszcze jakiś czas temu można by powiedzieć, że urodą cieszyły się te panie, które urodziły się z idealną sylwetką, ładnymi, delikatnymi, kobiecymi rysami twarzy, które po prostu są piękne z natury. Dzisiaj pojęcie urody się dla nas nieco zmieniło. Uroda to już nie tylko piękno, którym obdarzyła nas natura, ale także to, co same sobie zapewniamy. Nie chodzi nawet o korekty, którym coraz częściej się poddajemy korzystając z zabiegów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej.

Dbamy o swoją urodę na wiele sposobów, chcąc nieco wzmocnić to, co już mamy. Używamy mnóstwa kosmetyków do pielęgnacji, ponieważ chcemy, aby nasza cera, nasza skóra i włosy wyglądały jak najlepiej. Dodatkowo, coraz częściej i chętniej sięgamy po makijaż, bez którego często nie wychodzimy z domu. Jako kwestię urody odbieramy także modę i wszelkiego rodzaju dodatki. Chcemy wyglądać jak kobiety, które mamy okazję widzieć w żurnalach i czasopismach poświęconych modzie i urodzie. Nie chodzi o to, by sięgać po produkty, po ubrania i dodatki, które są z najwyższej cenowej półki, a o to by wyglądać dobrze w tym, co właśnie kupiłyśmy. Uroda jest dla nas bardzo ważna, ponieważ stanowi dla nas wizytówkę.

Tak już się utarło, że kiedy widzimy osobę zadbaną i atrakcyjną, pojawia się w naszej głowie myśl, że jest osobą, która o siebie dba, a więc profesjonalnie podchodzi do wszelkich kwestii. Uroda to coś, czego sobie nawzajem zazdrościmy, ale w tym pozytywnym sensie: chcemy wyglądać tak jak kobiety, którym tej urody zazdrościmy, a nie chcemy im tej urody zabierać z powodu zazdrości. Chcemy po prostu wyglądać dobrze, by dobrze czuć się w swoim ciele. Uroda dla kobiet to także kwestia przyjemności, można powiedzieć śmiało. Lubimy o siebie dbać, bo mamy wówczas poczucie, że robimy dla siebie coś dobrego. Całe szczęście, choć zewsząd zalewają nas reklamy i zdjęcia z wizerunkami kobiet, które wyglądają perfekcyjnie po przeróbkach w programach graficznych, nie dajemy się zwariować i wiemy, że nie da się być idealną w każdym calu, ponieważ tak naprawdę nie ma ideałów, stuprocentowych ideałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post