Czy odchudzające kosmetyki naprawdę działają?

Zastanawiasz się nad zakupem kosmetyków wyszczuplających jednak nie jesteś pewna, czy rzeczywiście warto wydawać na nie pieniądze? Ze wszystkimi kosmetykami jest tak samo: możemy trafić na takie, które działają tylko z nazwy, a tak naprawdę nie dają żadnego efektu, albo na takie, które są skuteczne, jednak musimy stosować je zgodnie z zaleceniami umieszczanymi na etykiecie bądź dołączonej instrukcji aplikacji. Kosmetyki wyszczuplające nowej generacji faktycznie są w stanie nas wyszczuplić, jednak musimy liczyć się z tym, że jedno opakowanie może być niewystarczające. Gdyby możliwe było zrzucenie na przykład 10 kilogramów z okolic brzucha i pośladków za pomocą kremu tylko i wyłącznie, to nie byłoby ludzi otyłych.

Kosmetyczki

Pamiętaj, że kosmetyki wyszczuplające mają za zadanie tylko wzmacniać efekt innych zabiegów kosmetycznych i czynności, które wykonujesz na co dzień, aby schudnąć. Jeśli na etykiecie kremu napisane jest: aplikuj dwa razy dziennie na skórę oczyszczoną wcześniej głębokim peelingiem, to najlepszy efekt uzyskamy właśnie dzięki na tyle regularnej aplikacji i stosując krem na odpowiednio przygotowaną, a więc oczyszczoną skórę. Jeśli nie będziemy stosować kosmetyków regularnie i będziemy lekceważyć uwagi z etykiety czy instrukcji, nie uzyskamy żadnych efektów, a jedynie niepotrzebnie wydamy pieniądze i rozczarujemy się kosmetykiem. Warto wiedzieć, że doskonale z kremami wyszczuplającymi i ujędrniającymi działają głębokie peelingi wykonywane przed nałożeniem kosmetyków a także masaże, które możemy wykonać za pomocą specjalnych przyrządów pod prysznicem, w wannie, lub po prostu oglądając wieczorem telewizję. Takie zabiegi, peelingi i masaże, sprawiają że kosmetyki mogą bardziej i intensywniej wchłaniać się wgłąb skóry i dzięki temu efekt wyszczuplenia jest lepszy.

Balsamy ujędrniające do ciała

Chciałabyś, aby skóra Twojego ciała była bardziej jędrna i napięta? Wydaje Ci się, że zwłaszcza po zimie Twoja skóra wygląda mało atrakcyjnie? To niestety prawda, że po zimie wyglądamy nieco gorzej: mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu i rzadziej uprawiamy aktywność fizyczną. Poza tym nasza skóra jest cały czas przykryta ubraniami, ma mniej dostępu do tlenu, a kosmetyki, które na nią nakładamy, zamiast wchłaniać się w skórę, wchłaniają się często bardziej w naszą odzież. Jeżeli planujesz zakup dobrego balsamu ujędrniającego do ciała, aby nadać swojej skórze piękniejszego wyglądu, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim efekt ujędrniający daje nam zdrowa dieta: wyrzuć na bok chipsy, jasne pieczywo, piwo, wszelkie produkty które są niezdrowe. One także wpływają na to, w jakiej kondycji jest nasza skóra. Stosuj głęboko oczyszczające peelingi: gruboziarniste, które usuwają martwy naskórek z powierzchni naszego ciała i dzięki temu umożliwiają głębsze wnikanie kosmetyków ujędrniających w głąb naszej skóry, a także peelingi enzymatyczne, które pobudzają naszą skórę do regeneracji. Stosuj dodatkowo masaże całego ciała, zwłaszcza tych partii, z których jesteś niezadowolona.

Najczęściej są to u kobiet pośladki, uda i brzuch, na których poza słabo ujędrnioną skórą pojawia się nasza zmora: cellulit. Pamiętajże kosmetyki ujędrniające, do ciała mają za zadanie wzmacniać efekty, które uzyskujemy dzięki dodatkowym zabiegom, takim jak właściwa dieta, aktywności fizyczna, peeling, masaż, właściwa pielęgnacja skóry na co dzień. Nie da się osiągnąć idealnych efektów, używając tylko dobrego balsamu ujędrniającego i do tego nieregularnie, niezgodnie z instrukcjami zawartymi w etykiecie kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post