Co warto wiedzieć na temat solarium  

Zastanawiasz się, jak czuje się Twoja skóra po solarium? Czy opalanie za pomocą sztucznych promieni UV jest dla Ciebie bezpieczne? Solarium jest bezpieczne, inaczej opalanie tą metodą z pewnością byłoby zakazane. Jeżeli korzystamy z solarium bez przesady, to znaczy nie pozwalamy by nasza skóra nabrała brązowo pomarańczowego odcienia, jesteśmy jak najbardziej bezpieczne.

Wybierając się na solarium należy pamiętać o tym, by nasza skóra była nawilżona. Jeśli wybierasz się na solarium pierwszy raz po dłuższej przerwie, najlepiej zapytaj o odpowiednie balsamy czy kremy z filtrami UV, które dostępne są do kupienia w każdym solarium. Jeśli opalasz się często, wystarczy odpowiednio dobrany do Twojej skóry balsam do ciała, który nawilży skórę.

Skóra po solarium nie zmienia swojej struktury i nie staje się bardziej wysuszona, jeśli sesja opalania jest odpowiednio dobrana do odcienia naszej skóry. Warto jednak pamiętać o tym, że podobnie jak po opalaniu na słońcu, to tak samo po opalaniu na solarium warto skórę potraktować odpowiednim balsamem nawilżającym i natłuszczającym. Kiedy korzystamy z solarium, z reguły zaraz po powrocie do domu bierzemy prysznic albo kąpiemy się w wannie.  Chcemy zmyć z siebie nieco uciążliwy zapach, który pojawia się po korzystaniu ze sztucznych promieni UV. Skóra jest wówczas wrażliwsza i szybciej narażona na wysuszanie. Musimy wiedzieć że nawet opalanie nam szkodzi w nadmiarze.

Jeśli zaraz po wyjściu z wanny czy spod prysznica użyjesz odpowiedniego do rodzaju Twojej skóry balsamu i kremu do twarzy, nic Twojej skórze po solarium nie grozi.

Jak często na solarium

Chciałabyś mieć idealną opaleniznę przez cały rok, jednak nie jesteś pewna jak często możesz skorzystać z solarium? Warto przyjąć bardzo prostą strategię. Kiedy wybierasz się na solarium pierwszy raz po dłuższej przerwie, lub zamierzasz wybrać się na pierwszą sesję tego rodzaju opalania w życiu, zapytaj osobę pracującą w solarium, na ile poleca Ci przyjęcie pierwszej sesji. Zapytaj, na ile minut poleca Ci się opalać za pierwszym razem.

Po pierwszej sesji opalania na solarium, również zapytaj po ilu dniach i na ile minut zdecydować się na kolejne opalanie. Kiedy Twoja skóra będzie już w takim odcieniu, o jakim marzyłaś, wybieraj się na solarium na kilka minut raz, dwa razy w tygodniu.

Wówczas skóra nie straci brązowego odcienia, ale także nie będzie narażona na zbyt częste promieniowanie UV. Solarium to rozwiązanie jak najbardziej bezpieczne, jednak nie należy z nim przesadzać, tak jak z opalaniem na słońcu. Nasza skóra jest wrażliwa na promieniowanie UV, jednak jeśli używamy odpowiednich kosmetyków z filtrami i po każdej sesji opalania nawilżamy i natłuszczamy skórę za pomocą kremów i balsamów, nic nam się z pewnością nie stanie a skóra nie będzie za bardzo wysuszona, przesuszona, czy zaczerwieniona. Częstotliwość chodzenia na solarium zależy więc głównie od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Dla jednych z nas wystarczający jest delikatny brąz, inne z nas marzą o opaleniźnie w stylu latynoskim. Najlepiej podpytać pracownika solarium, jak częste wizyty nam poleca. My polecamy, z doświadczenia, kilka minut na solarium dwa razy w tygodniu maksymalnie, aby zachować opaleniznę i nie przesadzić z promieniowaniem UV.

Na ile minut do solarium

Wybierasz się na solarium po dłuższej przerwie? A może nigdy do tej pory nie korzystałaś jeszcze z takiego rodzaju opalania i chcesz wiedzieć, na ile minut wybrać się do solarium, aby nie przesadzić? Przede wszystkim, musisz mieć świadomość, że dobór ilości minut serii opalania zależy od rodzaju Twojej skóry i cery. Osoba o ciemnej karnacji śmiało może wybrać się na dłuższą sesję na solarium, niż osoba o jasnej, bladej skórze. Pracownik solarium powinien pomóc nam w doborze sesji opalania.

Nie należy z solarium przesadzać, podobnie jak z opalaniem na słońcu, aby nie nabawić się zaczerwienień podobnych do oparzeń czy przesuszonej skóry. Jeżeli nie wiesz, na ile minut na solarium możesz sobie pozwolić bez obaw, zapytaj osobę która pracuje na solarium, na ile poleca Ci się opalać. Wówczas masz pewność, że nic złego z Twoją skórą się nie stanie i z pewnością nie przesadzisz z promieniowaniem UV.

Pamiętaj, że lepiej jest wybrać się na kilka krótkich sesji na solarium, aby uzyskać wymarzony odcień skóry, niż na jedną długą sesję, która może spowodować wysuszanie skóry. Tak więc jeśli planujesz większe wyjście lub czeka Cię jakaś okazja, na której chcesz wyglądać olśniewająco i chcesz by Twoje ciało było opalone, zdecyduj się na solarium na tyle wcześnie, aby spokojnie móc odbyć kilka mniejszych, krótszych sesji opalania.

Potrzebujesz kupić sprawdzony płyn do podłóg? Masz zamiar sprawdzić nowy środek do czyszczenia powierzchni? Potrzebujesz sprawdzony i profesjonalny środek do czyszczenia kuchni, Toalety WC, lub umycia piekarnika?

Wówczas jest to zdecydowanie bezpieczne i nie musisz się obawiać, że coś złego stanie się z Twoją skórą. Solarium jest bezpieczne, tak samo jak opalanie na słońcu, jeśli z nim nie przesadzamy.

Polecane sklepy ze środkami czyszczącymi i chemią gospodarstwa domowego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post