Czym zajmuje się biuro rachunkowe – jak wybrać najlepsze?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe – jak wybrać najlepsze? post thumbnail image

Zmieniające się przepisy prawa, nowe podatki, ulgi i wymagania  wywołują ból głowy u każdego przedsiębiorcy, nieważne jak duża jest jego firma. Prowadząc biznes, trudno bowiem śledzić na bieżąco kwestie prawne oraz wszystkie zmiany zachodzące na rynku, które mogą wpływać na kondycję przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem jest outsourcing księgowości i skorzystanie z usług biura rachunkowego.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Prowadzenie działalności wymaga zgodności z literą prawa, a odpowiedzialnie wybrane biuro rachunkowe stanie się dla Twojej firmy zaufanym partnerem, który przeprowadzi Cię przez zmiany i zapewni zgodność dokumentacji z nowymi przepisami. Biuro rachunkowe może świadczyć usługi kompleksowe, jak i specjalizować się w danej dziedzinie. Dlatego dokonując wyboru, weź pod uwagę swoje oczekiwania i zakres działań, który chciałbyś powierzyć specjalistom z biura rachunkowego.

Jedno biuro, kompleksowa obsługa

Oferta działających na rynku biur rachunkowych może być zróżnicowana. Bowiem niektóre z nich specjalizują się w wybranej dziedzinie. Jako klient możesz wybrać biuro rachunkowe, które zajmie się księgowością i podatkami, a sprawy kadrowo-płacowe prowadzić we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać, że dziedziny te są ze sobą ściśle połączone, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem jest profesjonalne biuro rachunkowe, które zapewni Ci kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Czym dokładnie zajmie się takie biuro rachunkowe?

  • specjaliści poprowadzą księgi rachunkowe i ewidencję środków trwałych,
  • biuro rachunkowe sporządzi plan kont, a także opracuje politykę rachunkowości,
  • księgowi przygotują niezbędne deklaracje podatkowe i sprawozdania finansowe,
  • pracownikom z biura rachunkowego możesz powierzyć także akta osobowe swoich pracowników, ich listy płac, a także prowadzenie ewidencji czasu pracy.

Elastyczne podejście biura rachunkowego SYNTEX

Zakres usług świadczonych przez biura rachunkowe jest umowny.  Warto zatem wybrać biuro, które gwarantuje indywidualne podejście do klientów. Co to oznacza w praktyce? Współpraca z biurem rachunkowym polega na bieżącym prowadzeniu  księgowości, a także spraw kadrowo-płacowych. Biuro rachunkowe powinno być także gotowe na realizację dodatkowych zleceń od swoich klientów. Interesariusze przedsiębiorstwa tacy jak bank udzielający  kredytu lub potencjalny kontrahent, mogą wymagać przedstawienia analizy finansowej przedsiębiorstwa – w jej sporządzeniu pomoże biuro rachunkowe.

Biuro Rachunkowe Syntex 🕵️

https://www.syntex.com.pl

os. T. Działyńskiego 75

62-020 Swarzędz

Telefon: (+48) 61 817-20-02

Odpowiedzialność prawna biura rachunkowego

Warto wiedzieć, że biuro rachunkowe nie jest pociągane do odpowiedzialności prawnej, gdy w prowadzonej dokumentacji lub zeznaniu podatkowym zostaną stwierdzone niezgodności. Jednak w przypadku nałożenia na przedsiębiorcę kary, może on domagać się od biura rachunkowego odszkodowania. Jest ono wypłacane z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które obowiązkowo wykupić musi każde biuro rachunkowe. Pamiętaj, że decydując się na outsourcing usług, musisz udzielić dostępu do poufnych danych specjalistom z biura rachunkowego. Zadbaj zatem, aby wybrane przez Ciebie biuro cieszyło się dobrą opinią wśród swoich klientów.

Related Post